bilarmed@bilarmed.com | +90 (216) 456 66 99 | +90 (216) 456 71 79

Sık Sorulan Sorular

1. HILOTHERAPY dokulara zarar verir mi?
Hayır, eğer belirtilen sıcaklık aralıklarında (12°C - 29°C) kullanılırsa kesinlikle doku hasarı riski yoktur. 

 2. HILOTHERAPY her cerrahi müdahale sonrasında kullanıma uygun mudur?
Genel olarak, evet. Ameliyat ya da yaralanma sonucu oluşan kanama, şişme, hematom, ödem ya da ağrı durumlarında HILOTHERAPY uygun bir iyileşme süreci sağlar.
Hatta liposuction (vücut inceltme) ve lazer tedavisinde bile iyileşme sürecine son derece yardımcıdır. Bununla birlikte abdominal bölgelerde (27-30°C) arasındaki sıcaklıklarda kullanıldığında bağırsak hareketlerini (peristaltik hareketler) destekleyici özelliğe sahiptir.
Ağrı kataterli hastalarda konjelasyonun önlenmesi için için 18°C altındaki sıcaklıklara maruz kalmamalı ve düzenli aralıklar (10-15 dk.) vermelidirler.

 3. HILOTHERAPY ne tür tıbbi uygulamalarda kullanılır?
Ağız, çene ve yüz cerrahisinde, ortopedide, spor hekimliğinde, acil cerrahide, plastik cerrahide (kozmetik ve plastik cerrahi) ve fizyoterapide. Genel olarak, HILOTHERAPY kronik ve akut hastalık evrelerinde de yardımcıdır. (romatizma, eklem ağrıları).

 4. HILOTHERAPY uygulamasında hangi ısı değerleri daha uygundur?
Sakatlık ya da operasyonun doğasına, tedavinin süresine, vücudun hangi bölgesinde kullanıldığına ve hastanın sıcaklığa karşı kişisel duyarlılığına bağlıdır. Her durumda doku ısısının 15°C'nin altına düşmesine izin verilmemelidir. Klinik çalışmalar açıkça ortaya koymaktadır ki; 15°C'nin altınıdaki ısılarda iyileşme süreci yavaşlamaktadır.

 5. HILOTHERAPY konusunda bana yardımcı olabilecek doktorlara nasıl ulaşabilirim?
Sitemizin Referanslar bölümünde HiloTherapy uygulayan doktorların listesini bulabilirsiniz. Referanslar sayfasına gitmek için
tıklayınız.

6. HILOTHERAPY cerrahi operasyon veya sakatlanma sonrasında bana nasıl yardımcı olabilir?
Klinik çalışmalar sonucunda, önemli ölçüde ağrıyı önlediği ortaya konulmuştur. Özellikle diş çekimi ve dolgusu, endodontik tedavi, plastik cerrahi (rinoplasti, alın ve yüz gerdirme, blefaroplasti) sonrasında, baş ve boyun bölgesindeki ağrıları azalttığı ya da tamamen önlediği, pek çok hasta tarafından dile getirilmiştir. HILOTHERAPY yan etkisi olmayan bir yöntemdir.